Ruloninės vejos įrengimas nereikalauja specialių žinių ar pasiruošimo, bet dirvos paruošimas ruloninei vejai turi būti atliktas kokybiškai. Mes papasakosime, kaip įsirengti ruloninę veją patiems.

Prieš pradedant ruloninės vejos įrengimą yra būtina iš anksto atlikti žemės frezavimo, sklypo lyginimo ir dirvos paruošimo darbus. Rekomenduojame esamas piktžoles nupurkšti herbicidais ir taip jas panaikinti, išrinkti dirvos paviršiuje likusias augalų šaknis, akmenis ir kitas organines priemaišas. Derlingas augalinis sluoksnis turi sudaryti ne mažiau, kaip 10 cm.

Privalu kokybiškai atlikti sklypo lyginimo darbus ir tolygiai suvoluoti dirvos paviršių. Jeigu šie darbai nebus kokybiškai atlikti, tai įrengus ruloninę veją atsiras nelygumų, kurių vėliau nepavyks panaikinti.

Ruloninės vejos įrengimui dirvos paviršius negali būti išdžiūvęs, nes vėliau dirvos paviršius prastai gers vandenį, bet negali būti ir per šlapias, nes ruloninės vejos klojimo metu atsiras įspaudai ir nelygumai.

Rekomenduojame, ruloninę veją pradėti kloti nuo vieno krašto, geriausiai nuo didžiausio ploto. Ruloninė veja yra klojama „šachmatų principu“, taip kad klojant ruloninės vejos pabaigos kraštas nesutaptų su prieš tai buvusiu ruloninės vejos pabaigos kraštu. Rekomenduojame, kad kiekvienos ruloninės vejos pabaigos kraštas visada būtų ties kitos ruloninės vejos viduriu.

Atlikus ruloninės vejos įrengimo darbus, privalu ruloninę veją gausiai palieti vandeniu. Rekomenduojame kol dar ruloninė veja yra šlapia, ją voluoti ir kuo geriau prispausti prie dirvos paviršiaus, kad neliktų oro tarpų. Jeigu orai sausi ir nėra gausaus lietaus, tai toliau  dar savaitę ruloninę veją gausiai laistyti ir po 5 – 10 dienų (priklausomai nuo oro sąlygų) nupjauti ir patręšti. Būkite atidūs, jeigu yra kaitrios vasaros dienos, tai ruloninę veją lieti galima tik anksti ryte ar vėlai vakare, nes liejant dienos metu, kai ruloninė veja yra įkaitusi, galite nudeginti.

Galime atlikti dirvos paruošimo darbus, skaitykite plačiau.

Ruloninės vejos dirvos paruošimo darbus rekomenduotume patikėti profesionalams, kad vėliau nereikėtų nusivilti galutiniu rezultatu. Tačiau ruloninės vejos įrengimas nėra sudėtingas ir po mūsų trumpo paaiškinimo žinosite – kaip įsirengti ruloninę veją patiems.

 

Ruloninės vejos prekyba

Veją pristatome šviežią, laiku ir už sutartą kainą.

ĮSIGYTI

Kaip įsirengti ruloninę veją?

Papasakosime, kaip įsirengti ruloninę veją patiems.

SUŽINOTI DAUGIAU

Ruloninės vejos įrengimas

Papasakosime plačiau apie mūsų teikiamą paslaugą.

SUŽINOTI DAUGIAU

Ruloninės vejos pristatymas

Papasakosime plačiau apie ruloninės vejos pristatymą.

SUŽINOTI DAUGIAU